E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Náhodný produkt

Staňkov


Zprávu napsal: Roman Vaněk
Po té, co jsme dorazili na naše oblíbené místo s kolegou , jsem vzal lodičku a jel rozkrmit 2 lovná místa vzdálená od sebe asi 100 metru. jedno misto jsem zvolil na volné vodě 200metru od břehu a druhé v blízkosti padlých stromu a zatopených keřů. Ke každému z nich sem nasypal asi kilo a pul Kořeněnýho smraďocha s Červeným játrovým lososem na rozjezd a 5 kg vařené kukuřice a jel připravit pruty. Asi tak hodinu od zavezení se mi rozjel pravý prut zavezený u padlých stromu blízko kraje. Po chvíli zdolávání se mi na podložce ocitla první ryba 72cm a váhou přes 7.5 kg. Kapr zabral na kuličku Červenýho játrovýho lososa + AK čerstveho uzeného lososa 20 mm s popkou v tentýž obalovače. Měl jsem radost. Poté mi ze stejného místa během 24hodin přišlo asi 10 kaprů okolo 65 cm bralo to prostě parádně! Mezi každým kapříkem jsem samozřejmě dokrmil pár kuliček smraďocha a lososa. Z prvního místa na volné vodě jsem udělal asi 3 záběry ale bohužel rybu jsem v podběráku neviděl.
Druhý a třetí den se bohužel měnilo počasí ze sluníčka na déšť končící krupobitím s bouřkou, a záběry nikde. Okolo 10 hodiny večer , když se uklidnil vítr jsem převážel prut a do vody k druhému místu šly 2 nadipované kuličky Zeleny olihňe + AK oliheň, chobotnice - výtažkem z koi kapra. Po 5-6 hodinách od zavezení jsem si nedával už moc naděje na záběr. A v tom to přišlo, prut se neskutečným způsobem rozjel. Skočil jsem na lod a jel za rybou. Po 15 minutovém souboji zajel kapr do vázky a vyháknul se. Smutne jsem dopádloval ke kraji a nechal tam olihen, navíc posilněnou obalovacím těstem. Po chvíli se zase rozjel prut a ja mel v podběráku daší rybu. Amura 78 cm a s váhou přes 6 kg.
Celkem za ten týden jsem vytahl asi tak 30 kaprů od 60 do 75cm. Bohužel většího jsem z vody nedostal i po usilovnem snažení. Petrův Zdar.

Přidáno dne: 11.7.2013  Počet zobrazení: 201


Sdí­lejte tuto zprávu od vody na Facebooku nebo TwitteruRSS Feeds