E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

FREEFISH CHYTÁ


Zprávu napsal: MAREK
Hezký den všem slušným rybářům,
chtěl bych se podělit o krátkou reportáž od vody. Firmy FREE FISH jsem si pořádně všimnul až letos, kde se p.Kopačkovi slušně dařilo na Star2Hell na Nových Mlýnech. V konkurenci komerčních firem jsem mu upřímně dost fandil. Našel jsem si jeho stránky a zjistil jsem, že je stejně jako já z Jihu Čech. Navštívil jsem jeho prodejnu a vzal si od něj na zkoušku ostrého zimního lososa a smraďocha. A u vody jsem se nestačil divit, koule začly přechytávat než dosud používané koule našich nejmenovaných lídru komerčního trhu. Úspěch a lepší ryba nedala dlouho čekat a bratrovi, se kterým společně chytáme se podařil krásný šupík 14kg na koule free fish (viz. reportáž před 14 dny s názvem Podzimní vycházka).
V tomto týdnu jsem se znova potkal s panem Kopačkou v jeho prodejně s tím, že bych rád ještě něco vyzkoušel do konce roku. Podzim je letos úžasný. Super počasí. Slovo dalo slovo a odvážím 3kg játrového lososa se suchým a tekutým dipem. Ostrého zimního už jsem měl doma.
Nastal víkend a čas testování na naší oblíbené svazové vodě ve složení já, bratr a kamarád Milan, zkušený kaprař . Pruty letí do vody. Ke každé montáži cca 20-25 koulí kobrou a čekáme. Kecáme a sníme o pořádné rybě. Po zhruba hodině má Milan záběr na kouli 24mm ostrého zimního lososa, zkušeně zdolává. Klobouk dolu před Milanem, co letos vytáhnul z vody. Neskutečný rybář. Je vidět, že to bude slušná ryba. Ale odešel nám podběrák, spoj podběráku s tyčí. Takže u břehu o rybu Milan přišel. Ale odhad kapr cca 8kg, do 80cm. Slušný začátek výpravy. Přehazuji pruty, do vody letí jedna koule játrového lososa a na druhý prut jedna koule ostrého zimního lososa. Za pár hodin krásná jízda, brzda navijáku nestíhá. Beru prut do ruky a souboj začíná. Vypadá to na lepší rybu. Beru prsačky, brácha na chvilku přebírá prut. Za cca 20 min na břehu šupík 88 cm a 10,5kg. Krásná zdravá ryba v kondici chycena na játrového lososa. Pruty letí zpět do vody. Mezitím bratr vytáhnul cejna a jelce jesena, opět boduje testovaný játrový losos. Loučíme se s Milanem, který odjíždí domů.
Po 17hod pípne hlásič, nic se ale neděje. Koukám ale na špičku prutu, ta se ohýbá. Zvedám prut a cítím rybu. Říkám si nic velkého, ale po 5 minutách to začíná, ryba začíná bojovat. Brácha mi pomáhá do prsaček a vytahuje mně po chvilce druhý prut, který by mohl překážet při zdolávání. Ale odešel nám podběrák, máme pouze přední část. Takže jdu do vody, a zdolávám cca 30 min. Předávám prut Ondrovi a jdu v prsačkách tam kam stačím a jsem připravený kapra podebrat. Bratr mi ho navádí do zbytku podběráku, co nám zůstal. Neskutečná ryba. Po odečtení podložky šupík o váze cca 16,9kg, 97cm, tentokrát na ostrého zimního lososa. Vyrovnal jsem si osobák, letos mam na této vodě už jednoho takového kapra. Také lehce pod 17kg a délce 100cm.Velká škoda, že neměl alespoň o 1kg víc říkám si, ale i tak nádhera. Při jednom z manévrů ve vodě jsem si ale nabral, takže jsem mokrý a tak balíme a odjíždíme domu. Krásné ryby v krásných podzimních barvách, všechny ryby v super kondici. Zdravá a fascinují stvoření, která tu plavou cca 10-20 let dle stáří. Neskutečný den a opět zajímavý zážitek, jako letos při každé větší rybě. Díky patří i bráchovi, bez kterého by se mi zdolávání těchto krásných ryb nepodařilo, asistence byla klíčová.
Tento den se konali volby do sněmovny. Musím říct, že mi je celkem jedno kdo vyhraje, ale vím, koho budu volit pod svoje montáže v roce 2018 a do konce roku letošního. Protože FREE FISH šlape. Mnoho úspěchů této sympatické firmě a lidem kolem ní. Pan Kopačka je sympťák, člověk který si na nic nehraje a ví, co chce. Lokální firmy je třeba podporovat .Tato firma má novinku TOTAL NATURAL. Moc se těším, až poletí koule s montáží do vody. Marek P.

Přidáno dne: 23.10.2017  Počet zobrazení: 224


Sdí­lejte tuto zprávu od vody na Facebooku nebo TwitteruRSS Feeds