E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Krasavec na Zelenou oliheň!


Zprávu napsal: Daniel Macoun
Kolikrát jste si položili otázku, zdali má cenu jezdit k vodě na 12 hodin. Já si ji pokládám pořád, jelikož cesta na místo hodinu, rozbalení materiálu, vytvoření montáží, zakrmení .....2 hodiny. člověk může ulehnout jít spát a ráno hned balit.
Věděl jsem že se má zkazit počasí... sbalil jsem se tudíž i na těch pár hodin a nelenil.
Po příjezdu na vytipovaná místa všude plno a telefon již zahlásil 18ctou hodinu. Super, povzdechnu si. A jak jsem tak zjistil, pár dní nazpět bylo nasazeno 30 metráků kaprobijců. Super ..povzdechnu si znovu.
Zvedá se pomalu vítr a z pěkného dne mi začínají mraky nahánět husí kůži. Jestli to rychle nerozbalím ...tak to už neuschnu.
Naštěstí vidím místní osazenstvo , jak tuší pěknou průtrž a v cukuletu je téměř celá pískovna volná.
V rychlosti beru svá fidlátka , místo již dobře znám, proto jeden prut letí do 7 metrů a druhý o 20 metrů doleva na 2,5 m. je to taková hlava a pata hrany. Zakrmuji kilečkem předmáčeného Konopí- ovoce se Smráďou přesně na střed mezi místa.
To už se zvedá brutální vítr a já tak tak zakotvil své brolko na všechny úchyty a snad neodletím s tím vším.
Zhruba po třech hodinách přichází brutální jízda na nadipovou kuličku Konopí ovoce AK scopex RH. Kapr bere přes brzdu dalších 10 metrů a čekám slušnejší rybu. Brutální slejvák mi však nedává moc na výběr a kapra jsem opravdu vyrval na břeh. Měl okolo 75 cm a byl to tlustý šupík.
Bez jakéhokoliv rozmýšlení letí prut zpátky a dopadá přesně na klip. I když absolutně nevím kam. Tma, vítr a silný déšť mi komplikovaly jak zdolávačku tak cestu nazpět do spacáku.
Svklékám se a ulehám. Déšt neustává a cítím že se i dost ochlazuje.
Za další dvě hodinky, opět brutální záběr , kdy mi to najednou přestalo hlásit a já si říkám co se děje. Vyrážím opět do bitvy s děstěm a větrem . Prut ale NIKDE.... zařvu si nahlas FUCK !!!
A rozsvítím čelovku a ejhle prut se zasekl v rákosu , zvedám ho a další pětasedmdesátka na břehu... prut opět letí zpět.
V pul 4 přichází budíček na 24mm diplou Zelenou oliheň... ryba to jen přizvedla tudíž to dvakrát píplo a nic.
V klidu se obouvám příposlech hlásí padák...
rozepínám si vrata od chlívku ....píp nahoru
Brutální vítr mě donutil chlívek zavřít .... píp dolů
Přicházím k prutu, již neprší.
Moje Mk3 od foxe si tam pěkně poskakovala ale cívku se rozjed nepodařilo. Zvedám prut a .......

no mrkněte na fotky
94cm 15,10kg ...
Radost Radost Radost.....
Ještě nutno podotknout , že se jedná o starého známého ze společné výpravy v listopadu. Jen si panáček pěkně naštouchl břísko. čemuž jsem se divil , jelikož voda měla 10 stupňů. Asi to hold zakempil na škebličkové lavici a při čekání na mě tam loupal škeble....
Nebudu se již příště opakovat , ale všem slušným rybářům přeji mnoho úspěchů.
PS : Kapra jsem samozřejmě vyudil a sežral :D :D

Přidáno dne: 13.4.2017  Počet zobrazení: 75


Sdí­lejte tuto zprávu od vody na Facebooku nebo TwitteruRSS Feeds