E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

36 hodin u vody


Zprávu napsal: Daniel Macoun
Vyrazil jsem k vodě asi v té nejhorší době. Panuje doba tření. Ikdyž si plno z Vás myslí , že ne , tady u nás to má ještě dozvuk díky nepravidelnému počasí.
Nehodlal jsem nic vymýšlet a taktizovat. Člověk musí zkoušet a přizpůsobovat se. Po příjezdu na místo jsem hledal nějakou hranu, zlom, čI čistější místo. Ačkoli se mi to zdálo hloupé, místní voda má 26 ha a já si našel písčité místo asi 30 metrů od břehu. Popravdě jsem tomu moc nedůvěřoval, ale bylo to místo před hranou porostlou škebličkami s hloubkou 4 metrů a čistým písčitým dnem. Jelikož chytám hrozně rád na dálku, už tohle se mi zdálo fakt divné. Ale zkusil jsem to. Na místo jsem dopravil 25 kuliček hotovky Zelené olihně 24mm. Druhé místo bylo vzdálené asi 70 metrů a to jsem rozkrmil více Ice Shockem též 24 mm a směsí partiklu. Od večera do půlnoci se nic nedělo.
Druhý den ráno jsem opět přiházel 25 kuliček Zelené olihně a nadále vyčkával. Kapři si mezitím už zobli zadipovaný a suchým dipem zasypaný Ice Shock odlehčený popkou a bylo vidět že jim chutná. Musel jsem pravidelně dokrmovat neb ryby reagovali na krmení velice kladně.
Přes den když vysvitlo slunko, jsem se bavil zig rigem ze silně prokrmeného místa a ryby mi nedaly šanci si odpočinout.
Na večer opět dokrmuji jak pár kulí Olihně tak asi půl kila Ice shocku a povím Vám - Ice Schock nenechá chladným žádného kapra. Záběry přicházely ihned a to byl ten pravý večerní orchestr mých Q9 tx .
Vyplatilo se mi čekat i na místě, kde jsem moc nekrmil. Jelikož ubila devátá a prut se dává do krásné plynulé písničky. Po zdolání se střetávám opět se svým starým známým. Bojovným kaprem, který má ještě budoucnost před sebou. Posuďte sami. Byl jsem maximálně spokojený.
Z toho místa jsem měl ještě další dva záběry a opět od lepších ryb a to krásných lysců. Jako kdyby koi kapr chutnal jen těm lepším mazákům.
Za těch pár hodin strávených u vody jsem se přesvědčil, že Ostrý zimní losos s AK ledový šok je velice atraktivní nástraha. Funguje okamžitě. Já si pár dní předem zadipoval 15 kuliček a nemohl jsem si to vynachválit..... Zelená oliheň měla sice pomalejší začátek, ale věřím, že kdybych se zdržel déle a po záběru vždy pár kuličkami dokrmil, dočkám se i nějaké zdejší parády.

Všem přeji krásně prožité chvíle u vody. Važte si i malých kaprů, neb i s nimi se můžete v budoucnu ještě potkat.
Za CT ReJeTo máca.

Přidáno dne: 15.6.2016  Počet zobrazení: 183


Sdí­lejte tuto zprávu od vody na Facebooku nebo TwitteruRSS Feeds