E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Podzimní dny na svazové vodě.


Zprávu napsal: Ondřej Kopačka
Minulou neděli jsem vyrazil na jeden svazový revír zkusit jestli už začlo to pravé podzimní, kapří žraní. Z výpravy do Francie mi zbylo pár kileček nadipovaných koulí, k tomu jsem si ještě přibalil 5 kg 28 mm koulí Natural fooda a navařil pořádný kýbl partiklu.
Rozhodl jsem se, ostatně jako vždy, pro dvě krmná místa. Na jednom jsem krmil a chytal na Červeného játrového lososa a řádně zakrmoval partiklem. Na druhé místo jsem krmil pouze málo a to 28 mm koulema Natural foodu a chytal na 20 mm kouli s 16 mm plovkou stejné příchutě.
Natural food hned druhý den ukázal svou sílu. První záběr, zrovna když za mnou byl kamarád na pokec a byl z toho kapr 101 cm a 18,6 kg. Kapra jsme vyfotili, pustili, prut jsem znovu vyvezl. Do půl hodiny další jízda, zase od slušné ryby. Bohužel se mi kapr zamotal do nějaké šňůry a vyhákl se mi.
Vypadalo to na výpravu snů, ale teplé počasí na podzim záběrům nesvědčí. Parádní začátek výpravy nepokračoval. Z masivně prokrmeného místa vůbec nepřišel záběr. Jediné jak se mi dařilo dělat záběry bylo, když jsem prut s Červeným játrovým lososem vyvezl podle sonaru na zajímavá místa a zakrmoval jen pár koulí kolem montáže. Nastažoval jsem 20 mm kouli s 16 mm plovkou obalené těstem + PVA punčošku s půlkami koulí.
Bylo znát, že kapři nechtěli pořádně žrát. Zobli jen sem, tam nějakou ňamku, když projížděli kolem. Bohužel jsem vytáhl už jen malé kapry kolem 65-70 cm.

Přidáno dne: 26.10.2015  Počet zobrazení: 225


Sdí­lejte tuto zprávu od vody na Facebooku nebo TwitteruRSS Feeds