E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Náhodný produkt

4 slunné dny na svazové vodě.


Zprávu napsal: Ondřej a Lucka
Výpravu jsme plánovali s Luckou týden dopředu. Lucky přání znělo jasně, aby to bralo, na místo svítilo sluníčko a byla tam čistá voda na koupání. Vybral jsem čistou pískovnu s velkým množstvím menších ryb, kde ještě nemám kapra přes 10 kg. Navařil jsem kvantum kukuřice s řepkou, protože je to "hladová voda". Kapraři co by dali kaprům nažrat na tento revír snad zanevřeli, jezdím se na tuto vodu koupat a neviděl jsem tam v létě jediného kapraře.
To mi samozřejmě hrálo do karet, já přijel už ve čvrtek, pořádně jsem zakrmil a ihned začal kolotoč. Než druhý den přijela Lucka už jsem měl chycených 12 kaprů. Pak jsem nandal 24 mm koule a záběrů ubylo a brali jen kapři mezi 65-78 cm. Lucka nastražila 20 mm boilies a tahala kapra za kaprem. Prochytala i k větším rybám 8,3 kg a 7 kg šupináčům.
Na každém prutě jsme měli něco jiného a bralo to skvělena všechno. Měli jsme s sebou Červeného játrového lososa, Kořeněného smraďocha, Ostrého zimního lososa a testovací hotovku Konopí ovoce s AK Scopex.
V neděli jsme měli na kontě kolem 35 kaprů a Lucka odjela. Já vydržel ještě do pondělí a chytil jsem ještě dva kapry kolem 65 cm. Když už jsem začal balit přišel v pravé poledne záběr o kterém na tomhle revíru léta sním. Nemám rád historky typu jelo to jako šílené a nakonec jsem to urval, ale tohle bylo něco, to si neodpustím. :-) 20 minut silového zdolávání ze člunu, nechtěl jsem kapra pustit někam do vázky, ale nakonec mi podjel potopenou kládu. Zachoval jsem klid vyndan kotvičku, povolil naviják s tím, že vlasec chytnu na druhé straně klády ukousnu a navážu, jak už to mám léta nacvičené. Bohužel asi o škeble se vlasec uřízl i když byl povolený. Být to na revíru, kde již mám nachytané velké kapry, nemrzelo by mě to tolik jako tady. Kdo ví kdy se mi zde zase povede takový záběr. Nicméně na tomto revíru se kapři perou s takovou razancí, že netvrdím, že to musel bejt nějaký extra gigant, ale pěknej určitě byl.
O důvod víc prubnout to tam znovu. ;-)

Přidáno dne: 22.7.2015  Počet zobrazení: 295


Sdí­lejte tuto zprávu od vody na Facebooku nebo TwitteruRSS Feeds