E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Náhodný produkt

Konec března na Merenye


Zprávu napsal: Martin Štěcha
Ahoj, zdravím všechny slušné rybáře.

Koncem března jsem vyrazil s kamarádem Milanem na výpravu na soukromou vodu do Maďarska na Merenye. Po zhruba dvouměsíční přípravě a sehnání všech potřebných informací jsme v pondělí ráno vyrazili směr Merenye. Doporučuji všem, kteří by chtěli někdy za maďarskými kapry vyrazit, kupte si známku (vintage) a jeďte po dálnici, ušetří Vám to nervy i starosti s maďarskými okresky. K jezeru jsme dorazili někdy okolo sedmé večer. Správce Ďury nám volal, že je v práci, máme dojed na místo č.18 hned vedle zátoky a tam počkat na kolegu Tibora. Cesta k lovnému místu mi připadala jako pole a občas jsem i zapadnul, ale nějakým způsobem jsme se dostali k našemu místu. Tibor přijel během pěti minut velkým John Dearem :). Když jsem ráno viděl cestu kterou jsme zdolali, trošku mě orosilo, pro tank dobrý.

Měli jsem s sebou 12kilo uzeného lososa, 3kg olihně, 6kg natural footu + nějaký mětoďák a partikl. Ráno jsme začali hledat lovná místa. Hodně nás překvapilo, že i 30metrů od břehu bylo okolo 30 až 40cm hloubky. Na kraji zátoky asi 80m od nás se nám podařilo najít tvrdé dno a půl metru hloubky. Na toto místo jsme dali něco jako bójku, protože ta měřila metr a nějak se jí v té hloubce nechtělo stát. Druhé společné místo jsme si udělali 100m od nás ve zhruba metrové hloubce ale bahnitém dně. Merenye je opravdu bahnitá placka v poli. Obě místa padlo na rozjetí 3kg koulí + partikl. Milan nastražil oliheň a já lososa. Vše silně dipované + obalené v pop up dipu. Co se dělo následující dny, bylo jak v ráji. Kapři brali jak o závod a za čisté 4dny chytání (jednu noc byla ohromná bouřka, že jsme museli pruty stáhnout) bylo chyceno celkem 47 kaprů největší 15kg a 16kg. Bralo to v noci i během dne. Ještě nám asi 10ryb spadlo, protože zdolávat kapry z tak malé hloubky je mazec. Protože nám docházeli ze stálého zavážení a zdolávání síly, rozhodli jsme se nahazovat. Záběry neustaly! :)

Bralo to z dílny Freefishe na všechno, hlavně na Červeného játrového lososa a Zelenou oliheň, ani Natural food nezůstával pozadu. Zkusili jsme i komerční boilies od jednoho výrobce (švetka), ale to prostě nefungovalo.

Musím klukům poděkovat za jejich boilies, protože v konkurenci Maďarů, kteří odjížděli po marných 3dnech chytání a slovenských bratrů, kteří také nechytli nic, to byl super zážitek. Přikládám foto některých maďarských krasavců.

Přidáno dne: 27.5.2015  Počet zobrazení: 293


Sdí­lejte tuto zprávu od vody na Facebooku nebo TwitteruRSS Feeds