E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Rychlá akce


Zprávu napsal: Ondřej Kopačka
Od neděle večer jsem se dostal na krátkou výpravu do úterý do rána. Měl jsem informace od kamaráda, že to bere na svazovce, kde jsem před týdnem řádil s Wongem. Neváhal jsem a vrátil jsem se na místo činu.

Co bylo překvapení, že nikde nebyli téměř žádní rybáři. Na jedné z nejoblíbenějších svazových vod. Koukal jsem se na video, před pár lety ve stejnou dobu tam bylo tolik rybářů, že jsme byli rádi, že jsme našli místo. A soukromé revíry praskají ve švech. Inu je vidět jak to ČRS vede a jak stále a stále díky věčným zákazům ubývá členů. Sobec by řekl, že je to dobře, je u vody klídek, větší šance nachytat... Ale pak se nedivme, že ubývá svazových revírů, když ČRS má zřejmě čím dál tím méně peněz. Příkladem jsou naše Veselské pískovny, které si koupil nový majitel a organizace neměla nejmenší naději mu konkurovat a teď je jen na něm co bude dál... Rybáři raději jedou v klidu nonstop lovit někam na soukromáč a povolenku si nekupují. Do rybářských kroužků nikdo nepřihlašuje děti, tudíž všude možně zanikají, raději je rodiče vemou v klidu pod stan či bivak, bez buzerace lovit na soukromé revíry. (což jsem vypozoroval u zákazníků, to si necucám z prstů) Je na čase s tím něco dělat, o což se doufám s vaší podporou, pomocí článků, videí, klidně i petice za odvolání vedení organizace ve viditelném úpadku budu snažit.

To jsem dost odbočil a nastínil trochu své plány do budoucna. Na výpravu jsem si vzal stejně jako na minulou týdenní stejné krmení. Vzal jsem si 3 kg Červeného játrového lososa, toho jsem rovnou z mrazáku hodil do kýble a nadipoval. Což je asi nejlepší možné zatraktivnění, boilies nevytvrdne a parádně uvolňuje, ale bacha na bílou rybu. Jakmile je jí na revíru dostatek je lepší nehazardovat a boilies nechat před dipováním řádně proschnout. Na druhý prut jsem si vzal 3 kg Natural foodu a nijak ho neupravoval.
Sednul jsem na stejné místo jako před týdnem a v rychlosti zakrmil a nahodil. Záběr přišel po setmění a byl to sumec na atraktivního lososa. Naštěstí tohohle jsem odchytil včas. (Narozdíl od sumce co přišel další večer. Ten byl jako pulec, pupek měl vtrdý, naomak plný kuliček a sežral mi celý večerní, půlkilový zákrm lososa.) Druhý záběr přišel o chvíli později na jednu 20 mm kouli Natural fooda a byl z toho 13 kg kapr. Zajímavé bylo, že to byl kapr, kterého jsem vytáhl i při minulé výpravě, akorát už byl vytřený, o 0,7 kg lehčí a trochu pomlácený. Pro rýpali minule jsem ho vytáhl ve dne a mám natočené zdolávání, focení i poštění. Video bude zanedlouho na mém kanále na youtubu. Tentokrát jsem ho vyfotil samospouští, což není moje hobby a nemám to s mým starým foťákem rád. :-) Pak jsem už vytáhl samé menší kapry, brali hlavně v noci, ale už se mi moc nechtělo dělat obštrukce se samospouští a čekal jsem na giganta, který tentokrát nepřišel. Bralo to jak na Lososa, tak na Naturála, zkoušel jsem na dno i na panáčka. Celkem jsem vytáhl 7 kaprů zhruba od 7 do 10 kg a tohohle 13 kg.

Přidáno dne: 22.5.2015  Počet zobrazení: 163


Sdí­lejte tuto zprávu od vody na Facebooku nebo TwitteruRSS Feeds