E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Poklady Labe


Zprávu napsal: Za CT ReJeTo Ondra
Opět jsme s kamarádem jeli na tu krásnou českou řeku, sebou jsem si vezl mraženky od Free Fish, konkrétně Ostrý zimní losos + AK ledový šok, Kořeněného smraďocha a hlavně Červený játrový losos + AK čerstvý uzený losos a k tomu totožnou obalovačku. Počasí se měnilo každou chvíli, jeden den zima a déšť, druhý den bylo zase krásně slunečno, navíc se měnila docela často i výška hladiny, také velký tlak rybářů, kterých kolem nás nebylo zrovna málo a to asi byly hlavní faktory toho, že se nachytalo málo ryb.
Když to shrnu za čtvrtek, pátek a sobotu jsme chytili asi deset kaprů a pár tloušťů, kapříci od 50 do 65cm, bralo to hlavně po ránu a navečer.
Teď to nejdůležitější, na červeného játrového lososa s obalovačkou jsem si po minulé výpravě opět zvedl o kousek osobák. V pátek asi kolem 18:00 hodiny po neskutečném souboji, který trval asi 20 minut, kdy jsem kapra nejdříve zdolával ze člunu poté mi zajel do stulíkového pole, mě nezbylo nic jiného než pro kapra seskočit ze člunu, přičemž jsem zapomněl, že mám v kapse mobilní telefon, dokonce i nový prut jsem odhodil do vody, když jsem viděl to obrovské tělo pod hladinou, ale kapra jsem asi po 10 minutách úspěšně ze stulíků dostal a to i díky kamarádovi, kterej po mě hodil podběrák, jinak nevim a nechci vědět jak by to dopadlo, naštěstí dopadlo vše dobře pro mě i pro kapříka, 6ka háček carp us centurion krásně posazenej v koutku, nádhernej kapr, zdravý, silný s nepotrhanou držkou prostě dokonalej Labskej šupináč s délkou 92cm a váhou 15,10 kg po odečtení saku.
Tenhle můj osobák jsem chytil na kratší návazcovou montáž s 25lb šňůrkou a menším háčkem společně s pva sáčkem a s dvěma 20mm mraženkami od Free Fish - Červený játrový losos + AK čerstvý uzený losos v totožném těstě. Super zážitek, od kamaráda krásně nafocené fotky. Měl jsem radost, když přišel záběr i kamarádovi, opět jsme museli do člunu a pro kapra si kvůli kamenité hraně a stulíkovému břehu dojet. Krásnej souboj s nádherným lyscem 75cm a váhou 10kg. Tím skončil opravdu povedený pátek. V sobotu už jsme měli jen dva záběry od 55 a 60cm šupináčů a v odpoledních hodinách jsme začali balit věci a odjížděli jsme zase s úsměvem na tvářích. Byla to pro nás další vydařená vypráva. Pro mě nový osobák z řeky Labe

Přidáno dne: 1.9.2014  Počet zobrazení: 538


Sdí­lejte tuto zprávu od vody na Facebooku nebo TwitteruRSS Feeds