E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Náhodný produkt

Seznámení s Free Fish a první splněné kaprařské sny.


Zprávu napsal: Za CT ReJeTo Ondra
Vše to začalo 11.8, kdy jsme se u píva s kamarádem dohodli, že pojedeme na Labe.Jednalo se o níže položený úsek řeky Labe od domova dost daleko, i přes to jsme jeli den před odjezdem na ryby úsek prozkoumat a najít lovné místo.Místo jsme našli v hezké zeleni keřů a rákosu, od břehu to šlo do hloubky 2-3 metrů v korytě bylo 5-6 metrů na hladině se objevovaly kroužky a sem tam se plácnul i nějaký kapří dorostenec. To byl pro nás první signál a my věděli ,že ryby máme na místě.
Na nic jsme nečekali a běželi k autu pro kýbl s krmným boilisem domácí výroby.Kobrou jsme rozházeli asi 4kg kuliček průměru 20-24mm do větší vzdálenosti, aby ryby potravu našly.Ve čtvrtek bylo něco kolem čtvrté hodiny ráno, když jsme dorazili na místo,byla zima teplota šla oproti předcházejícímu dni prudce dolu a mi jen očekávali jaký to bude mít vliv na ryby a jejich aktivitu.Překvapilo nás to, první záběr přišel asi dvě hodiny po nahození a už kamarádovi podebírám hezkého kapřika asi 70cm radost byla na místě a do hodiny po tom mu přišla další jízda na druhý prut a na břehu byl kapřik kolem 60cm. Měli jsme radost, ale ani jednoho z nás nenapadlo co nás ještě do oběda čeká.
Bylo kolem dvanácté hodiny odpoledne akorát jsme připravovali maso na gril,když v tom přišla krásná plynulá jízda a kamarád měl na prutě další rybu,hned bylo jasné podle tahu ryby která jela plynule po proudu dolu, že se nebude jednat o nic malého, ale o rybu kolem 10kg. Po krásném souboji jsem opět podebíral krásného zdravého šupináče o mírách 83cm a váze 11kg.Kamarád měl cíl splněný kapr přes 10kg byl na jeho kontě a já měl oči pro pláč od rána jsem byl bez záběru.Po každém záběru jsme přikrmovali a já neztrácel naději,že to přijde a čekání se vyplatilo a štěstí se usmálo i na mě.
Kolem páté hodiny navečer mi konečně řinčí hlásič a v podběráku končí krásný 70cm dlouhý lysec,kterému zachutnala 20mm kulička mraženky od Free Fish Lososa v totožném dipu. Do půlnoci přišlo jen pár menších kaprů nic většího.Měl jsem budík na 2 hodini po půlnoci abych nakobroval náké kuličky boiliesu a měl jistotu, že maj ryby na dně pořád co žrát a zase se vyplatilo. Ráno jsem dal na montáž dvě kuličky Kořeněného Smraďocha od Free Fish + Pva šňůrku s asi čtyřmi kuličkami také kořeněného smraďocha. Po nahození jsem začal připravovat druhý prut, když v tom přišla parádní jízda prut se začal zvedat a málem se mi zastavil až navijákem o signalizátor, naštěstí už jsem měl prut v ruce a začal souboj. Po asi 10 minutách jsem si podebral krásného šupináče s mírami 78cm - 9kg. Šel jsem vzbudit kamaráda, který pořád tvrdě spal, aby jsme udělali fotku a mohli krásného šupináče co nejdříve pustit zpět.Po nafocení jsme opět přikrmili a nadělali Pva sáčky s method-mixem+peletky a krájené krmné boilies. Na jeden prut jsem začal dávat pak už pravidelně kuličky od Free Fish Kořeněného smraďocha, který mě mile překvapil a na druhý prut jsem dal kuličku lososa v dipu, také od Free Fish .Jednalo se o mraženky, které jsem dostal od týmového kolegy Milana na zkoušku. Ke kuličce lososa jsem dal kuličku stejného průměru 20mm a to kuličku boiliesu s kterým jsme krmili. Dále jsme přidávali k montážím velké Pva punčochy.
Další jízda přišla opět na můj prut byla to pomalá jízda které předcházelo krátké popípnutí potom,když se cívka roztočila měl jsem co dělat abych udržel prut zvedlý byl to nádherný silný tah a já věděl,že se jedná o velkou rybu. Nestačil jsem se divit jakou sílu měla a vlasec mi pořád mizel z cívky . Asi po 15 minutách jsem měl rybu 10 metrů od břehu a na hladině jsem zahlédl krásnou siluetu velkého kapra .Rozklepal jsem se, pravou ruku už jsem měl v jednom ohni a opravdu to bylo jen o tom kdo z koho .Kapr se jen ukázal a opět mi vymotal zhruba 20-30 metrů vlasce a já už začal být zoufalý. Zase byl na místě odkud zabral dalších asi 10 minut trvalo než síly začaly docházet i kapřikovi. A konečně jsme podebrali kapra, který měl 91cm a 13kg .Byla to nádhera, nemohl jsem tomu uvěřit .Můj nejdelší kapr a hned na boilies, které jsem zkusil po prvé a hned během několika málo hodiny dvě nádherné ryby jedna 9kg a druhá 13kg. Nafotili jsme pár fotek a velikého šupináče pouštím z podložky do jeho domova. Když odplouval a já viděl jaký to je kolos, zmocnil se mě nádherný a nepopsatelný pocit.
S úsměvem na tvářích jsme opět přikrmili a čekali co nás ještě čeká.Do odpoledne přišlo pár kaprů .mezi většími byl 70cm šupináč focený na podložce, kterému opět zachutnali kuličky kořeněného smraďocha a já měl radost jak fungují.Po obědě asi do pěti hodin jsme měli ještě pár záběrů od menších kaprů 45-55cm.
Krátká výprava do neznáma - Ryby které jsme nachytaly a navíc na kuličky, které jsem do té doby ani neznal, neslyšel o nich , tak to už byla jen třešnička na dortu .I já můžu kamarádům rybářům říct, že mi to jezdí na koule od Free Fish.Už se těším, jaké ryby na ně nachytám do konce letošní sezony.

Přidáno dne: 18.8.2014  Počet zobrazení: 242


Sdí­lejte tuto zprávu od vody na Facebooku nebo TwitteruRSS Feeds