E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Doprava zdarma

Náhodný produkt

O nás >> Články a testy >> Free Fish Carp cup 2017.

Free Fish Carp cup 2017.

alt

Máme za sebou již tradiční Free Fish carp cup. Letos jsme si ho udělali na pěkném rybníku Božejov. Ze startovného jsem zaplatil rybník na víkend, poháry a o vše ostatní jsme si zahráli. Mělo nás být plný počet na kapacitu rybníka čili 26. Nakonec se dva Freefišáci omluvili, takže nás chytalo 24. Z účasti jsem byl nadšený. Loni nás byla půlka. Závodili jednotlivci, ale ve dvou na každém místě. Závod trval 43 hodin. Počítali se tři nejtěžší kapři. Chytali jsme také o pěkné výhry -

1. místo - 12 000 + pohár + ceny Free Fish
2. místo - 5 000 + pohár + ceny Free Fish
3. místo - 3 000 + pohár + ceny Free Fish

Největší ryba - 2 000 + pohár + Kovaný věšák ve tvaru ryby z kovářství Stropek + ceny Free Fish

Dvojice s nejvíce nachytanými kapry 2x Burger od Big poppa

1. ryba závodu - salám z divočáka

1. kapr závodu - salám z divočáka

Začátek byl v pátek ve 12 hodin, do tří jsme pokecali a od 17 00 jsme chytali do neděle do 12 00. Přiznám se, že jsem měl strach, abychom na Božejově uspěli. Rybník je to pěkný, ale nelehký. Pár lidí mě varovalo, že se tam také za víkend chytí třeba jen 5 ryb nebo to nebere vůbec. O tom jsem se sám přesvědčil, když jsem byl na rybníku vše domluvit a na noc jsem nahodil. Rybník obsazený stejně jako o závodech a vytáhl se jeden kapr za dva dny! Po hodině závodu jsem si ulevil a už jsme vezli salám za první rybu závodu, krásného amura. Po chvíli druhý salám za prvního kapra.

alt

alt

V noci to pokračovalo. Zejména ke klukům na místo č. 7 jsem se v noci nalítal na kole dost. Petr Goga chytil tři krasavce. Hlásiče se ozývaly všude možně po rybníku.  Ráno v 5:20 přišel první pořádný macek a Dejvovo první bodovaný 97 cm a 18,2 kg na Kořeněného smraďocha s AK Kořeněný smraďoch. Dalšího pěkného kapra chytil v 6 hodin Pavlis 9,8 kg.

alt

alt

alt

alt

Přes den se chytali kapři všude možně. Ovšem hlavně Žižka se na druhý den zřejmě dobře vyspal a začal tahat kapra za kaprem. Perdil tam Total natural v 16 mm a všichni žasli, měl i dva záběry naráz. Chytil jich 8 a dost se mu jich vyháklo. To byl problém u všech lovících, vyhakovali se nám kapři velmi často. Asi brali opatrně nebo háčky bez protihrotu v tom mohly mít prsty. Kesamovi se povedl krásný kapr 20,1 kg a nastejně chytil i Žižka pěkného lysce, takže měli krásný double. Lukáš se na nás přijel podívat a přinesl klukům štěstí!

alt

alt

alt

Do večera ještě Dejvid upevnil své největší tři  kapry kouskama 14 kg a 11,7 kg, do toho čapnul, aby se nenudil, ještě dva menší kapry. V noci začal foukat silný vítr a prudce se ochladilo, to rybám moc nesvědčilo, ale pár pěkných kousků se ještě chytilo.

alt

alt

Co se týče úspěšnosti boilies, chytili se kapři na všechny druhy Free Fish koulí. Chytli se pěkné ryby na Universal mix s AK Veselská klobása, sladké jim také chutnali Konopí ovoce s AK Scopex RH i s AK Ananas chytil kapry. Klasicky Červený játrový losos. Vyzvednout musím jednoznačně Total natural s AK Červ, na toho to lítalo Žižkovi a celkově se na něho chytlo velký podíl ryb. Kořeněný smraďoch s AK Kořeněný smraďoch, smradlavá klasika do bahna je druhé boilies, které chytlo velké ryby a po rybníku znělo nejčastěji jako úspěšné boilies.

Nakonec drtivě zvítězil Dejvid s 43,9 kg na tři největší ryby. Takže obhájil své vítězství z loňského klání!

Žižka byl na druhém místě. Z jeho 8 kaprů měli tři nejtěžší dohromady 24,1 kg.

Pavlis těsně za ním na třetím místě se součtem 23,9 kg.

Nejtěžšího kapra vyhrál Kesam s 20,1 kg.

Burgery vyhráli  Žižka s Kesamem.

Povedlo se nám během necelých dvou dní nachytat krásné ryby. Všem zúčastněným moc děkuji za účast. Vše proběhlo na pohodu, srandy jsme si užili kopec. Holt jsme bezva parta. :-) Další akce bude na podzim ukončení sezóny. Pak zase za rok Free Fish carp cup!

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt