E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Doprava zdarma

O nás >> Články a testy >> Čas splněného přání

Čas splněného přání

alt

Zdravím všechny FreeFišáky a hned bych začal větou, že snad každý má nějaký sen,proč vlastně chytá.., za čím si jde, po čem touží a nebo kam se chce podívat..

Já jsem zastáncem toho,že člověk ,  by se své"reálné" sny měl plnit. Bohužel jsem ale dost náročnej... Donedávna si pamatuji, bylo mi asi 14 let a já toužil chytit prvního obrovského kapra nad 10 kg.Netrvalo dlouho a já si svůj sen a svou hranici posouval nad 15 kg, neboť takového kapra jsem ještě naživo nezažil. Roky plynuly a jediná nedotčená hranice pro mě zatím byla stanovena na 20kilogramech. Tohle ale nebyl můj SEN. I když často slýchávám.... "Ty Wole" já bych chtěl chytit pořádnou dvacku.

   Teď už nad tím mohu pouze zakývat hlavou a přehrát si tu bláznivou noc a povědět Vám , co se vlastně stalo.

12cti hodinová šichta se táhla.... bylo to nekonečné, ale konečně přichází ten čas si odpíchnout a hurá na cestu.

Čekala mně téměř dvouhodinová cesta a já doražím na místo. Musím podotknout, že se jedná o svazovou vodu , kdyby mě chtěl někdo nařknout , co je to za soukromku apodobně. Ale to jen malá vsuvka. Během té štreky začíná pršet a já pouze sleduji jak klesá teplota v autě na teploměru. To je něco pro mě. Zkaženým počasím jsem se letos prodíral a minulou výpravu mi tohle počasí přineslo krasného "patnáctikiláče". Říkám si paráda. To je prostě pro mě počasí jak stavěné...menší kapři při deseti stupňové vodě nejsou moc aktivní, za to žere ta správná sorta.... bleskurychle vybaluji a stavím zázemí. Nejdřív samozřejmě letí do vody klacky a k protějšímu břehu přikrmuji pulkilíčka kořeněného smraďocha. Mezi to přilétla jedna nadipovaná 24mm kulička Zelené olihně a jedovatý heavy carp s rovnátkem. Pod břehem zakrmuji menším množstvím "smrádi" a k tomu posílám jednu 16mm kuličku dipovanou kořeněnou brusinkou. Jelikož mi silný déšt ,rychle se bližící noc s prudkým svahem a bahnem komplikuje nejen cestu ale i život do brolla. Je 22 hodin a já jsem připraven , ale nepočítám s žádnou velkou akcí.

alt

Připravuji si grog s medem a citronem, jak mám již ve zvyku a vařím teplou polévku... převlékám se do suchého nevědíc co mě opravdu čeká. Píši si s kolegy a teplota klesá pomalu k nule. Déšť mi hraje vytrvalou písničku na stříšku mého brolly a já kolem půl 12 začínám odumírat.  

alt

   Píše se 23:45 a mé se ozývá příposlech a mnou oblíbená "kachnička" která se mění ve vytrvalý táhlý ton. Přes mnou dotaženou brzdou je to opravdu táhlá pomalá jizda. Nevěřícně vybíhám .... a ou jeeee ... bahnitý svah vzal za své a já vymazleným AXLEM  jedu dobrých pět metrů k prutu. Vytočenej si mrektám něco pod fous a zvedám prut. Nepříjemný déšt mi zmenšuje mé zásoby suchého oblečení , ale já úspěšně zdolávám prvního 10+ . Neotálým dokrmuji zalší pulkilínka "smrádi" a ta samá kule tam letí znovu. Total mokrej jsem vyšplhal ten svah a znovu se převlékl. Ulehám a kontroluji čas. 00:25 . Parádní začátek , říkám si asi náhoďák. No co, maj to tam znovu. Hned sahám pro telefon a opět píšu kolegům , jak jim to jde , že já trefil první haluz 10+. 

   Připravuji si tentokrát nepromokavý hábit na kraj lehátka a spacáku a v domnění, že si teď lehnu a usnu mě vyhání do deště další táhlá jizda. Píše se 00:45 .Tak trošku nevěřícně podebírám pupíkatou dvanáctku a zvažuji sak. Protože focení v těhlech podmínkách je nemožné. Nemám ho však připraven a tak kapřík dostává svobody a já Vám povím opět tu ohranou písničku. Dokrmuji dalších pár kulí a hned to letí zpět. 

Než jsem se stihl vyhrabat, přichází záběr na druhý prut, ale jedná se pouze o místního divokého násaďáka, kterého rychle pouštím a jdu se před deštěm a zimou trochu ukrýt.

Záběry mi takto chodily pravidelně až do pul 9 ranní. Nevěřícně jsem pouštěl jednoho kapra  za druhým a každý měl přes deset kilo... 

Kolem půl 5 ranní přestává pršet a já ve třičtvrtě čekal další záběr. Záběr přišel s malým zpožděním ale co to sakra je ????

Něco mi padá do očí ale přitom neprší.Rozsvěcuji čelovku a na mě padají doslova cihly sněhu. Opravdu sprostě nadávám..a teď se omlouvám... ale "Kurva-doprdele a ještě hůř. co to kurva je.A já pociťuji zimu chladného rána. Brrrrrrrrrr. Ráno v půl 7 přijíždí kolega, který byl již informován o divoké noci a přijel se též přesvědčit o tom, jak to opravdu je... 

alt

   Než jsme se stihli vůbec pozdravit , dostávám záběr již na pěkně "ocucanou" oliheň a opět se jedná o kapříka mezi 10-11 kg. "Kurva Kapr na sněhu" no to mě poser" a ještě poslední den v dubnu. Oba jsme se tomu zasmáli a já mu vyprávím, že takhle to bylo od půlnoci až do teď a každou hodinu. Kapříka již dokumentujeme na bílém podložím a já rychle vařím grog. Stále chumelí. 

alt

alt   

Zasedáme do brolly a přichází další záběr... Tentokrát s jedním předpípnutím a cívka se pomalu otáčí.... nevěřícně jdu k prutu a koukám. Prut přiohlý po směru proudu. Ale známky toho, že by se jednalo o kapra to opravdu nejsou. Zvedám prut a cítím tu váhu , cítím tu větev. A se slovy .. hmm tak to je větev se opírám do prutu. 

Najednou však cítím , něco jiného než větev.Cítím tu váhu, to tělo ... a opravdu se jedná o rybu. V domnění že se jedná o sumíka, neboť se ryba najednou otočila proti proudu a vzala si dobrých 50 metrů, poslušně povoluji, protože si říkám , copak by asi mohl proti proudu vyvézt.

Ryba za chvilku sjíždí po proudu a ocitá se v blízkosti břehu, odkud se nechce odlepit ode dna. 

Zdolávačka při dešti sněžení...a opravdu zmrzlých rukou mě přestává bavit, tak se opírám do svého E-classu  a mě se mihl pouze hřbet kapra .... Zklamaně pohlédnu na kolegu a říkám. Takovej šmudla , vždy má sotva "pětaosmdesát"ˇ.. kapra navedu do podběráku, chci ho zvednout a ..... no doprdele" jsem se zasekl o kořen asi" rozevírám podběrák a dívám se kde to visí a kapr se v tom převalí na bok. "No doprdele" čum na to prase... to si děláš kozy" s neskutečným úsměvem a různými gesty projevuji svou radost.... 

   To je to co jsem vždycky chtěl , to je to za čím jdu a ono to přišlo koncem dubna.

"Čuně na sněhu"  a teď se mi válí na podložce... No neskutečné... rychle pořizujeme pár fotek, s kaprem si hodim chvilkové videjko a mazej do vody ty pašáku.....

Ryba , která měla opravdu neskutečné proporce. Neskutečnou váhu na své centimetry. Nevěřil jsem , že takové prase vůbec plave na svazovce. Vždy jsem si říkal , že taková prasata se nacházejí pouze ve francii, ale v česku ? 

Přichází přípitek  a já jsem jako na trní. Oba stále prohlížíme onoho neskutečného mazlika a jsme plni očekávání co se bude dít dále.

alt

alt

alt


Přichází ovšem víkend. S ránem přichází i další déšt a předpověd se nemá do neděle moc změnit. Studený vítr nežene jistě nic dobrého. Velké množství rybářu během poledne začalo okupovat místní břehy a mě z poklidu občas vyrušil jen nějaký ten tloušť  a nebo menší kapřík. 

Znechucen a dva dny bez pořadné ryby ztrácím veškeré naděje, na to trefit ještě něco většího. Ale co si vlastně mohu víc přát . Prase na sněhu,pár desítek , vždyť já mám splněno. V neděli ráno se mi ještě povedl krásně tmavý šupík s váhou okolo 13kg a opět nádherným pupíkem 

alt

A s ním jsem se i rozloučil s touto neskutečně chladou výpravou, plnou zvratů počasí. Odjíždím však s neskutečným úsměvem.

A musím podotknout, že než jsem odjel, Ondra chytil neskutečného kapra o váze 24,5 kg , já mu poslal neskutečnou gratulaci, ale odvětil jsem , jen počkej kamaráde, však já nezůstanu pozadu. Slova pobyla pravdy, jenže Ondras opět válí a mě další výprava čeká až v neděli a já mám zase co dohánět. 

Uspěšnou nástrahou byla Zelená oliheň 24mm, dobrá nálada,  a důvěra v nástrahu. Slováci tomu říkají"Musíš tomu veriť"

  PS nezlobte se ale proporce kapříka si nechám pro sebe, neb se nerad chlubím, napovím ale že Dvacet nemá. :D 

Každopádně děkuji za spolupráci s Firmou FreeFish, která mi dopřála si plnit své sny. Ještě jednou díky .Pozdrav posílá za CT ReJeTo Macik a všem slušným rybářům přeje jen to nej ..... 

alt

alt