E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Doprava zdarma

O nás >> Články a testy >> 6 dní na jarním Pusianu

6 dní na jarním Pusianu

Na tuhle výpravu jsme se s Lukášem domluvili celkem svižně. Zima krutá, chtělo to vyrazit někam za teplem a rybami.

alt


Cesta probíhala bohužel již tradičně. U Lince auto přestalo jet. Museli jsme se tomu zasmát. To mám na Lukášovi rád, že vždy všechno řešíme v klidu a s humorem. Lukáš - "Dáme to do on-line a na fejs?" Já - "To se nám zase vysmějou lidi z celé republiky, ok."  Tentokrát jsme měli vše pojištěné, tak nás odtáhli zpět do Budějovic. Ovšem nechali nás stát 7 hodin u dálnice u krajnice! Takhle fungují asistenční služby. 7 hodin trnete v zimě, kdy to do vás navalí jeden z kamiónů, co lítají okolo.

alt

S velkým štěstím jsme sehnali mechanika, co se na to od rána hned vrhnul.  Nakonec to byl jen povylezlý vstřik. Sehnali jsme měděný, těsnící kroužek, dalo se to do kupy a večer jsme vyrazili. Mechanikovi díky na stotisíckrát, je to borec! Dva dny jsme téměř nespali a 800 km před námi. Vystřídali jsme se. Vždy jeden spal a druhý jel. Ještě v Německu na hranicích jsme dostali 35€ pokutu, za to, že jsme měli prý špatně naložený náklad. Přitom jsme to měli v cajku, v Rakousku policajt v pohodě... Lukáš se zeptal, co je špatně? Všechno! Aha, dodávka za námi hned vyfasovala 30€. Jedna z mála výhod EU volný pohyb, že nikdo neotravuje na hranicích, už je evidentně také tatam. Ráno jsme byli na místě. Správce si mě už pamatoval, řekl áá Free Fish. Dali jsme řeč, prý to nebere, ryby už najíždějí na mělčiny...

alt

Na prvním místě jsem objevil ponton. Lépe jsem ho ukotvil a chytal z něho.

Dojeli jsme na krásné místo. Nadipovali jsme Total Natural, který testujeme. Trvanlivá verze Total natural s AK Seafood, které říkám "civilní", je jednoduchá. K tomuto boilies je dip Seafood, vše je trvanlivé.  Ovšem mražená verze obsahuje Natural džus vyrobený z patentek a červů. Dipuje se také mraženým Natural džusem, ten je ideální spotřebovat co nejdříve po rozmrznutí. Boilies si jej krásně nasají a Natural džus po čase na boilies zaschne a takhle vydrží bez problémů týden i dva se nekazit. Neexistuje lepší věc, kterou zalít boilies, než patentkový Natural džus!!! 

alt

Mraženka Total natural zalévaná Natural džusem Patentka/červy.

Rozbalili jsme všechny věci, vyvezli a šli spát. Večer jsem hned chytil prvního kapra 9 kg. Následoval sumec a klasicky plotice. Lukášovi se ráno v 10 rozjel prut a vytáhl krasavce 18,1 kg na 24 mm Červeného játrového lososa s 14 mm fuoro plovkou stejné příchutě. Začátek výborný! Ovšem už ten den začalo horko jako blázen. Kluci z teamu mi psali, že na rybách mrznou, že jsou u nás 4 stupně a tam bylo snad 30. Bylo hezké pozorovat candáty, jak si hlídají svá hnízda. Bylo jich kolem břehu stovky. Kapry jsme na mělčinách kolem našeho místa neměli. Uběhly tři dny a my byli bez dalšího kontaktu s kaprem. Rozhodli jsme se na poslední tři dny přestěhovat. Ráno jsme naházeli věci do člunů a já vyrazil s nimi na nové místo. Lukáš jel dodávkou. Na místě u přítoku ještě balil sympatický, neuvěřitelně vybavený Ital - plynovou ledničku, centrálu, vše od Foxe... Než zabalil náčiní, stihnul vykouřit pět jointů, zašel na oběd do nedaleké restaurace a jel domů.

alt

První kapr výpravy, po pár hodinách.

alt

Lukáše první Ital 18,1 kg.

alt

Stěhování.

Vyvezli jsme pruty a bylo jasné, že jsme správně. V mělké vodě jsem zahlédl kapry, všude mraky ryb. Na hlubší vodě se kapři i házeli. Odtud během hodiny Lukáš vytáhl kapra 20,1 kg. Nádherný šupináč zabral na 24 mm testovaný Total natural zalitý patentkovým Natural džusem. To už Lukáše naplno trápila nemoc, která se projevila už na předešlém místě. Mysleli jsme, že je to úpal a ten by měl za tři dny odeznít. Do rána jsme chytli pár plotic a ráno byly všechny pruty zamotané. Lukáš už na tom byl mizerně, tak jsme se rozhodli, že další ráno pojedeme domů. Tedy o den dříve.

alt

Dvacítka na Total natural!

alt

Můj první kapřík z nového místa.

Na to, abych si zachytal, jsem měl 24 hodin. Největší problém byl s karasema, tlouštěma a obřími ploticemi. Všechno zamotali, na prvním místě pohoda a tady to byl děs. Zkusil jsem různé montáže- krátké, ztužené, celé z fluoro carbonu... Všechno zamotali. Buď tam byl do půlhodiny kapr, jako tomu bylo hned ráno nebo jiná ryba nebo to bylo za hodinu zamotané. Zdá se to jednoduché - častěji převážet, ale chytali jsme na 250-350 m vzdálenostech. Lukáš má elektromotor nějaký levný křáp, takže baterku má za chvíli vybitou. Já musím pochválit Minnkotu s maximalizérem. S ní jsem jezdil o 106, ještě jsem s ní stěhoval  dva čluny s věcmi a baterie mi vydržela až do konce.

alt

Total natural nalevo v dipu seafood, napravo v Natural džusu patentky/červy.

Prostě to nešlo převážet v jednom kuse. Večer jsem převezl všechny pruty a hned tam visel kapr. Do 2 do rána jsem jich vytáhl pět. Největší měl 13,9 kg. Neměl jsem štěstí trefit nějakého fakt giganta. Ještě jsem tahal v mělké vodě sumce cca 150 cm, ale přetrhl mi obratlík. Samozřejmě to nebyl Carp r us, ty mi došly a dal jsem tam nějaký kšunt... Bylo mi jasné, proč to poté utichlo, ale potřeboval jsem si trochu odpočinout na cestu. Ráno jsem samozřejmě vytáhl všechny montáže zamotané. Nevím, jak to tady na tom místě ty ryby dělaly, v životě jsem se s tím nesetkal. To víte, to se nechtělo domů, ale Lukáš už byl na tom fakt mizerně. Prášky, co mu dovezl správce, moc nezabíraly a Lukáš jel z Itálie rovnou do nemocnice na kapačky. Držím mu palce, ať se z toho rychle dostane...

alt

Poslední večer.

alt

13,9 kg jak jinak než na Total natural.

alt

Dlouhán z poslední noci.