E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Doprava zdarma

Náhodný produkt

O nás >> Články a testy >> Setkání Free Fish - Free Fish underground carp cup 2016.

Setkání Free Fish - Free Fish underground carp cup 2016.

Nápad na tuto akci mě napadl teprve před měsícem. Každý rok si na konci roku děláme Free Fish ukončení sezóny. Jelikož jsme parta pohodových rybářů, je to vždycky super akce. Řekl jsem si, proč něco neudělat i v létě? Mám velmi rád rybářské závody všeho druhu. Napadlo mě spojit setkání se závodem a rovnou na celý víkend. Pokecal jsem o tom s pár lidmi a všem se nápad líbil.

Sepsal jsem zhruba pravidla a plán, jak závod udělat a poslal jsem ho všem Freefišákům, na které jsem měl kontakt. Plán byl jednoduchý. Dáme každý 500 Kč, necháme udělat poháry a o vše, co vybereme, si zazávodíme. Plus jsem ještě přihodil k prvnímu, druhému, třetímu místu a největší rybě poukazy, aby bylo o co soutěžit. Ohlas byl skvělý, všem se nápad líbil. Pár lidí mi přislíbilo účast rovnou.

Neváhal jsem a určil pevně termín na poslední víkend v červenci. Začátek v pátek večer, konec v neděli ráno. Závod jsem nazval undergroundový čili neoficiální. Místo konání samozřejmě svazovka. Původní plán bylo udělat setkání na řece na pěkném rovném úseku. Tam by byla organizace peříčko a chytání pohodička od aut, bez člunů... Týden před akcí přišly přívalové deště a zvedl se průtok natolik, že by se tam nedalo chytat. Přišlo na náhradní plán. Na malou, dobře přístupnou stojatou svazovku.

Pravidla jsem udělal co nejvíc free. Místa se nelosovala, domluvili jsme se jako lidi, kdo by kam chtěl a kdykoliv se mohl, kdo chtěl, přestěhovat. Počítaná ryba byl kapr od 55 cm a sčítala se váha. Chytalo se pouze z odhozu.

Samozřejmě v půlce prázdnin, ještě když jsem dal vědět chvíli dopředu, jsem neočekával velkou účast. Práce, dovolené, svatby atd, prostě léto. Bylo příjemné překvapení, že se nás sešlo 13 závodníků. Ještě se na nás zašlo dost lidí jen tak podívat, setkat se, pokecat. Dokonce i Milan s přítelkyní z CT ReJeTo zajeli až ze severu Čech.

alt

Setkání začalo v pátek od 15 hodin u kiosku. Postupně přijížděli lidi. Nálada byla čím dál víc veselá. Domluvili jsme se, kdo kam sedne a v 19:00 začal závod. Ten trval do neděle 10:00. Za tu dobu se nám povedlo nachytat přes 100 kaprů. Což zní pěkně, ale velmi málo těch, kteří překonali bodovanou hranici 55 cm. Revír je silně zarybněn malými kapříky a ty nic nezastaví. Já jsem měl první záběr hned v pátek večer a byl z toho kapr 86 cm a 10,4 kg. Pak najeli ti hladovci. :-) Zdálo se, že si menší kapříci nejprve pár hodin zvykali na boilies po celém revíru a pak se do toho dali! David se do toho v sobotu obul, povedli se mu bodovaní kapři a jeden pořádný lysec 88 cm a 10,8 kg. Vyhrál závod i největší rybu. Na druhém místě jsem byl já a třetí místo obsadil Michal Svobodný - Žižka.

Za mě super setkání. Byla pohoda, sranda, všem zúčastněným se akce líbila a vybídli mě k dalšímu ročníku. Nápady na příští rok - jak, líp,místo atd. Dostal jsem dokonce nabídku, jak by to šlo udělat trochu oficiálněji.. . Nechte se překvapit, třeba s partou něco vymyslíme. Díky kamarádi, kteří jste mi se setkáním pomohli a všem zúčastněným! Petrův zdarec.

alt

Můj kapr 86 cm 10,4 kg

alt

Moje kombinovaná montáž s 2x16 mm Kořeněného smraďocha v tekutém dipu a suchém pop up dipu. Zobnul to můj největší a nikdy to ve vodě dlouho nevydrželo bez povšimnutí.

alt

Serža v akci.

alt

Žižka v akci.

alt

Dejvid v akci. :-D

alt

Dejvovo 88 cm 10,8 kg na trvanlivé boilies Ostrý zimní losos s AK Ledový šok.

alt

Závěrečné foto závodníků. Markáč a Wirdžil nám ujeli před focením za rodinami.

alt