E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Doprava zdarma

Náhodný produkt

O nás >> Články a testy >> Týden na francouzské státní vodě. (Der podzim)

Týden na francouzské státní vodě. (Der podzim)

Letošní výprava do Francie byla jako sen od samého začátku až do konce. Francie ke mě nebyla vždy vstřícná. Dobře si vzpomínám na svou první výpravu do Francie na legendární jezero Sant Cassien na 16 dní s metrákem nejkvalitnějších koulí. Přijel jsem, Cassien byl po velké vodě zakalený, vůbec to nebralo nám ani ostatním, a za 16 dní jsem chytil jednoho kapra! Loni jsem na 14-ti denní výpravě na jezeře Der byl 6 dní bez záběru a po přestěhování na jiný flek začal kapří a sumčí kolotoč a konečně jsem poznal vlídnou Francii.

Letos jsem s kamarádem Lukášem vyrazil pouze na týden, ale stálo to za to!
Přijeli jsme, vyřídili povolenky, nakoupili jídlo a pití a vyrazili k vodě. Strategii jsme měli domluvenou dopředu -- lov na boilies, krmení boilies, žádný partikl, pelety a jiné kokotiny. Společné, velké krmné místo, kde budeme krmit čistě jenom našim milovaným Červeným játrovým lososem s AK Čerstvý uzený losos v průměrech 20, 24, 28 mm a každý na místo dáme dva pruty. Na svůj další prut a krmné místo jsem zvolil boilies Natural food s AK Seafood a na čtvrtý prut a krmné místo jsem nandal boilies Zelenou oliheň s AK Oliheň, chobotnice. Na každý prut jsem si vzal 10 kg boilies, takže dohromady 40 kg boilies na týden.

Celou noc jsme jeli, byli jsme unavení, ale žádná zahálka se nekonala. Vše jsme nachystali, nafoukli čluny, rozvezli do vějíře tyčovky, pruty a řádně nakrmili. Před námi byl pás řas, takže všechny pruty jsme museli vyvážet za ně, což znamenalo vyvážet všechny pruty přes 200 m. Zkoušeli jsme chytat i v okách mezi řasami, ale až na jednoho kapříka to nemělo úspěch. Až poté, co bylo vše ready, jsme šli chrápat. Jaké bylo překvapení, když se mi po pěti hodinách od vyvezení a řádném zákrmu rozjel prut s Lososem a byl z toho první kapr 13,2 kg. V jednu ráno další záběr na Lososa, vytáhl jsem chumáč asi 200 kg řas a v nich byl sumec 160 cm, největší v životě. Měl jsem strach, aby nám nenajeli do krmných míst, ale naštěstí byl jediný, co za týden zabral. Ráno přišla další jízda, zase na Lososa, nádherný boj a v podběráku byl kapr jako z pohádky, dlouhý, krásný šupináč, o pár deka největší v životě 20,8 kg. Zhruba 14 hodin od vyvezení prutů a měl jsem na kontě svého největšího sumce i kapra.

alt


alt


alt

Večer jsem si při západu slunce a klidné hladině užil zdolávačku kapra 16,5 kg a 11,5 kg. Seděli jsme, užívali si krásný večer, popíjeli whisky, připravenou na zapití dvacky a Lukáš povídal, že už by taky rád něco vytáhnul. Za chvíli se mu rozjel prut na Lososa a vytáhnul kapra 21,3 kg, málem se zbláznil radostí. Pěkný první záběr. :-) Losos prostě není boilies, na které by si kapři museli zvykat. Je nepřekonatelný už 7 let a vždycky to tak bude! Porovnejte ho s jakoukoliv koulí světa a uvidíte.

Ráno přišli usměvaví porybní a řekli, že sedíme jinde než máme, což jsem tak trochu tušil, ale líbilo se nám tam, bylo tam závětří, nic nebylo označené a tak jsme tam sedli. Požádali nás, ať se šoupneme, kam máme, a pruty si klidně vyvezeme tam, kde chytáme. Nenamítali jsme a sedli na místo určené k nočnímu rybolovu asi o 100 m vedle.

alt

alt
K večeru to začlo řádně foukat a střídavě pršelo, kapří počasí jak má být a podle toho to také bralo. Mě najeli menší kapři 10-13 kg, ale mezi nimi byli i dva kapři 16,5 kg. Problém byl s odhnívajícími řasami, které se ve větru motaly do vlasců. Vše vyvrcholilo další noc, kdy byl hrozný vítr, pršelo a pípaly všechny pruty. Nedal se poznat záběr, leda, že by byla řádná jízda a ta nebyla. Po svítání přestalo pršet a trochu ustal vítr, některé pruty byly povolené, jiné naplé. Vyjel jsem převézt všechny pruty. Na všech 4 prutech byli kapři 11-12 kg, prostě na mě počkali zaparkovaní v řasách. To myslím, dobře svědčí o neuvěřitelné účinnosti háčků Centurion 2000 s rovnátky od Carp r Usu, které jsme oba používali na všech prutech. Prostě nemá smysl zkoušet jiné háčky, mimochodem za týden se mi nevyhákl jediný kapr!!! Dále musím pochválit odpadávací závěsky Carp r Us, které jsem použil prvně a makají, jak mají. Do tohohle rána jsem zkoušel 20 a 24 mm boilies na panáčka s našimi klasickými plovkami a s fluo plovkami, které právě testujeme. Poté jsem na všechny pruty nandal motáže buď 2x28 mm nebo 28 mm na panáčka s plovkou.
Tím jsem omezil záběry od kaprů do14 kg, které jsem už po zdolání rovnou pouštěl a ke břehu jsem je nevozil.

alt

alt

alt


alt

alt

alt

Lukáš zase propadal panice, že mi to bere jako o závod a jemu nic moc. Já mu zase záviděl, že se v noci vyspí. Chvílemi jsem už padal na hubu. Šetřil jsem baterii k elektromotoru na zdolávání, takže jsem vyvážel na pádla. To znamenalo, že jsem každý den ve větru napádloval nějaký ten kilometr. Samozřejmostí bylo, že jsem měl ve člunu v kýbli připravenou náhradní montáž, PVAčko, krmení a olova. Když jsem zdolal kapra, tak jsem ho dal do podložky ve člunu, montáž jsem vyměnil, nandal do závěsky olovo a montáž znovu položil k bójce a jel ke břehu. Tím člověk ušetří jednu cestu na zavezení prutu.        

Večer jsem měl záběr a Lukášovi se konečně také rozjel prut s pořádnou rybou. Byl z toho double, já měl menšího kapříka a Lukáš měl na kontě dalšího giganta 19,7 kg. Kapr zabral na Natural fooda 24 mm kouli obalenou v těstě. Mě se poté rozjel také prut s Natural foodem a byl z toho také krásný kapr 18,2 kg.alt

alt

alt


Poslední dny se oteplilo a přes den záběrů ubylo. Přesto se mi dařilo tahat kapry, některé kolem 15 kg, sem tam mi překvapivě zobl velké koule i nějaký menší kapr. Předposlední den odpoledne si Lukáš vzpomněl, že má s sebou dipované koule Kořeněného smraďocha s AK Kořeněná brusinka. Zkusil jí dát pod háček a odvezl to na místo, kde krmil a chytal klasickým Kořeněným smráďou. Večer měl Lukáš jízdu jako blázen a bylo to na prut s touhle jeho zajímavou kombinací.
Kapra zdolal a už z dálky volal, že veze kapra jako tele, a taky, že jo. Krásný, pěkně stavěný šupináč 22,4 kg! Lukáš jen zářil, přál si pěkně baculatýho kapra a to se mu splnilo vrchovatě. Do konce výpravy se to rozjezdilo i Lukášovi. Kapraři v sousedství asi půl kilometru od nás to postupně vozili blíž a blíž k nám, ale neviděli jsme je, smutňáky, vytáhnout nic. Místní kaprař přes den vzal loď a zakotvil se za našimi krmnými místy, byli jsme tam populární. A při odevzdávání vyplněné povolenky s úlovky na nás správce koukal jak kdybychom si to vymysleli. :-)

Byla to skvělá výprava! Lukáš je výborný parťák, ve dne, v noci mě ochotně fotil s mnoha úlovky. Nakonec se dočkal největších ryb. Celý týden panovala suprová nálada a užili jsme si kopec srandy. Díky ti za to Luky ty ektomorfe! :-D

Těšte se na video, které jak bude čas, tak ho sestříhám a zveřejním. Nezapomínám se v něm opřít do vedení ČRS, jak to tady ty troubové vedou a všechno zakazujou. Měli by jet za hranice si vzít příklad a změnit ty jejich 50 let staré bolševické stanovy.

Petrův zdarec!

alt


alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt