E-SHOP | FreeFishRozšířené vyhledávání

Doprava zdarma

Náhodný produkt

O nás >> Články a testy >> Náhodná zkušenost s chytáním "pod nohama".

Náhodná zkušenost s chytáním "pod nohama".

Celé léto jsem chodil k vodě s mými kamarády z našeho teamu, podařilo se nám nachytat krásné ryby, ale pořád mi něco chybělo. Chyběl mi ten klid, odpočinek, pohoda, která na rybách bývá. Přítelkyni začínala škola a já se rozhodl začít chodit na ryby vždy přes jednu noc. Společnost mi dělala jen moje fenečka, která nechyběla na jediné výpravě.

alt

  alt

Již přes léto jsem vždy jeden prut zkoušel bokem pod břehem, kde se nakláněli keře a rákosí. Montáže jsem často volil buď samotnou kuličku, nebo na panáčka. Měl jsem tu možnost zkoušet různé druhy boilies a pop up boilies od Free Fish. Jasnou jedničkou pro mě byl, je a bude Červený játrový losos s AK Čerstvý uzený losos. Toho dávám pod háček pokaždé, dále pak Kořeněný smraďoch s AK Kořeněný smraďoch a v poslední době velmi oblíbený Universal mix s AK Veselská klobása. Záběry přicházely a po několika úspěšně zdolaných dorostenců mě naplňovala myšlenka a touha vybírat si právě tyto příbřežní místa a chytat tzv. pod nohama. A tak se i stalo, s kyblíkem spařeného partiklu,peletkami a troškou boilie 16mm Kořeněný smraďoch a Červený játrový losos ,kterými jsem si zakrmil cca metr od břehu pod keř a druhé místo jsem zvolil u rákosového políčka. Montáže si v klidu pokládám do zakrmeného místa, čekám a konečně mi dochází to, co my chybělo. Byl to právě onen klid, který při tomto lovu musí rybář zachovat. Doslova relaxuji,  to ticho,krásná letní rána,opar který se táhne po hladině, to vše mě naplňovalo blaženým pocitem.
Hned první výpravička je pro mě úspěšná. Ukázalo se, jak ryby v noci jezdili za potravou a já udělal krásné kapry a sem tam i nějakého amuřího dorostence. Touha po dalších soubojích, razantních záběrech, když to ryby „pod nohama“ nečekají, mě lákaly čím dál víc. Pořizuji tedy menší navijáčky s jemnějšími pruty, abych si naplno užil bojovnosti při zdolávání.

alt


alt

alt

První pěkný šupík ulovený pod nohama.


Chtěl jsem tento způsob lovu vyzkoušet i na dalších revírech a vybral jsem si jedno slepé labské rameno, které bylo strukturou podobné a které mi vyhovovalo. Po tři dny jsem si jezdil na večerech zakrmovat a čtvrtý den se šlo na věc. Montáž na jeden prut volím na panáčka Červená játrový losos s testovací fluo pop-up  a na druhý dávám jen jednu kuličku Veselské klobásy.
To co se na večeru dělo mi nedávalo spát, signalizátor se rozezněl a solidní jízdu proměňuji v menšího kapříka. Ale už při příchodu k prutu vidím, jak se z krmného místa rozletí 4-5 vln.  Říkám si „asi solidní amuři“, a tak znovu pokládám montáž na své místo. Po chvilce se mi rezjel levý prut, který byl umístěný u rákosového pole. Zvedám prut a kapr vázne, po chvilce přetahování se mi podaří vyndat větev a začíná ta pravá zdolávačka. V podběráku mi končí krásný lysec necelých 10kg. Ráno balím věci a vyrážím do práce.

alt


  Přemítám si uplynulou noc a říkám si o kolik větší ryby, které se asi nacházely v krmných místech jsem přišel. Proto jsem to nenechal jen tak a celý týden se těšil na úterý, kdy jsem měl jít znovu na ryby. Opět jsem si pár dní před lovem chodil zakrmovat partiklem,peletami a drcenými kousky boilies. Je uterý a čas v práci se vleče a vleče, až nakonec uteče a nakládám věci do auta. Vyrážím k vodě a začínám vybalovat náčiní. Jednoduchá montáž, jemná pletená šňůrka,pár metrů šokového vlasce, kuli větvím, které pod keři bývají a to nejdůležitější nakonec nástraha v podobě 24-30mm kuličce.
 Je podvečer vše nachystané a já sedím na dřevěné lávce a úplně potichu si užívám ten klid, pozoruji vodní hladinu a čekám na záběr. Něco mi při té nostalgické chvilce říká „jo dneska by to mohlo jít“. První nenápadnou vlaštovkou je lysec kolem 60cm. Opět pokládám montáž, prut vkládám do vidliček a ulehám pod brolly. Je tma, noční zvěř se probouzí ke své aktivitě a já si to užívám.  Levý prut s kuličkou 24mm lososa se začal rozjíždět a povedl se mi krásně zbarvený lysec kolem 9,5kg. Opět pokládám pár metrů od břehu, zaleháme s fenkou Ejmi  a zhruba po půl hodině mi na pravý prut přichází klasický záběr od amura. V tu chvíli mi to ovšem nedochází a z pár popípnutí se vyvíjí razantní jízda. Přizvedávám prut a ve svitu čelovky se mi zobrazilo tělo „ta kláda“ skoro metrového amura s vahou 10,4kg. Amur přišel na dvě 20mm kuličky Červeného játrového lososa v dipu Veselské klobásy. Neváhal jsem ani chviličku a vyměnil jsem je za jednu 30mm kuli.

alt

alt

alt


Krásné ryby, ale touha po větší mi nedala spát, po 3hodinách mě ze spící letargie probouzí rána,rachot,řinčení cívky a já si říkám „ty vole to je ta velká koule“ a vybíhám za záběrem. Kapr si bere metry vlasce, ale nechává se přitahovat, jen co je kousek od břehu tak se rozjíždí znovu.  Po 20minutovém souboji, možná delším se mi ho podaří navést do podběráku. Joo a vyplatilo se. Krásný zdravý lysec 84cm a rovných 12kg.

alt

Úžasný lov, magická noc, uplatnění zkušeností z průběhu prázdnin.
Sám, úžasné ryby a ranní mlha, která padá nad vodou, projíždím foťák a až teprve teď si uvědomuji, jak krásné ryby mi sv. Petr dopřál.


Věřte v samy sebe, ve své montáže, své nástrahy a štěstí vám přijde naproti.

Za CT ReJeTo Milan Závěta.


alt

alt

alt